Jak korzystnie sprzedać używany motocykl? Kilka praktycznych porad.


ZADZWOŃ TERAZ
666 480 111
10 Lipca 2019
Autor: www.SkupMotocykli.pl

W życiu każdego motocyklisty przychodzi taki moment, w którym będzie musiał on wymienić swój stary pojazd na nowy. Pobudek ku temu może być wiele – czasem jest to wypadek, przez który maszyna została uszkodzona na tyle, że jej naprawa jest po prostu nieopłacalna, czasem jest to zwykła chęć wymiany jednośladu na nowszy, sprawniejszy model.

 

Gdzie szukać nabywcy motocykla?

 

O ile motor nie ma dla nas wyjątkowej wartości sentymentalnej, naturalną kolejnością rzeczy jest próba sprzedania go, aby pokryć przynajmniej część kosztów, które poniesiemy za zakup nowego pojazdu.

 

W grę wchodzi tutaj kilka opcji:

  • skup części motocyklowych – wiele profesjonalnych firm zajmuje się nabywaniem zbędnych pojazdów oraz części do nich przeznaczonych, posiadając konkretne wymagania, lecz zapewniając przy tym całkiem korzystne warunki współpracy.
  • samodzielne poszukiwane nabywcy – jeśli obracamy się w towarzystwie motocyklistów, warto jest zacząć od szukania kupca w obrębie swojej rodziny i znajomych, zawsze istnieje szansa, że znajdzie się wśród nich ktoś zainteresowany używanym egzemplarzem.
  • zezłomowanie starego pojazdu – jeśli nasz pojazd jest w fatalnym stanie, a praktycznie żaden z jego podzespołów nie jest do odzyskania, oddanie motocyklu na złom wydaje się jedyną dopuszczalną opcją. Pieniądze uzyskane z takiej transakcji są jednak nieporównywalnie małe.
  • skorzystanie z serwisów ogłoszeniowych – strony internetowe przeznaczone do sprzedaży są dość popularną opcją jeśli chodzi o drobne transakcje. Niestety, ich bezpieczeństwo oraz faktyczny zasięg nie zawsze stoją na satysfakcjonującym poziomie.

 

 

Czy skup jednośladów zapewni nam zadowalającą stawkę?

 

Często można natrafić na opinie głoszące, że skup skuterów lub motorowerów rzadko płacą tyle, ile dadzą nam indywidualni kupcy. Stwierdzenie to nie jest prawdziwe – wiele profesjonalnych firm oferuje nie tylko satysfakcjonującą stawkę, ale także pełne bezpieczeństwo transakcji oraz sprawny transport pojazdu, dzięki czemu sprzedaż jednośladowca jest wyjątkowo szybka i wygodna.

POWIĄZANE WPISY

Jak rozpoznać dobry skup motocykli? Przydatne informacje.

10 Lipca 2019
Autor: www.SkupMotocykli.pl
Zobacz pełny artykuł »

Jednośladowiec po wypadku jak odzyskać swoje pieniądze?

10 Lipca 2019
Autor: www.SkupMotocykli.pl
Zobacz pełny artykuł »

Jak korzystnie sprzedać używany motocykl? Kilka praktycznych porad.

10 Lipca 2019
Autor: www.SkupMotocykli.pl
Zobacz pełny artykuł »

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Wyślij zgłoszenie lub zadzwoń!

+48 666 480 111

Skup jednośladów –PROFESJONALIZM I PRZYSTĘPNOŚĆ